Camelia Shiseido
Arts

Dzielenie się pięknem poprzez sztukę

Shiseido kultywuje i wspiera sztukę od samego początku swojego istnienia. Pragnienie rodziny Fukuhara aby połączyć sztukę i naukę była ogromna, a ich uznanie dla kultury i sztuki europejskiej przez wiele lat znajdowało swój wyraz w wizjach artystycznych Shiseido.

Wraz z powstaniem Galerii Shiseido w roku 1919, Shiseido nieustannie wspiera młodych, obiecujących japońskich artystów. Jako najstarsza istniejąca dziś w Japonii galeria sztuki, Shiseido Gallery zorganizowała ponad 3 100 wystaw z których wiele było debiutem dla artystów, którzy w późniejszym czasie wnieśli znaczący wkład w kierunek rozwoju japońskiej sztuki. Rodzina Fukuhara była również związana z rozwojem sztuki fotografii w Japonii.

W miejscowości Kakegawa znajduje się Shisiedo Art House, w którym obejrzeć można ogromną kolekcję dzieł sztuki współczesnej od 1978 roku.

Nagroda Hanatsubaki w kategorii Poezji Współczesnej została zaproponowana przez Shiseido w roku 1983. Jej celem było ‘ Podkreślenie znaczenia słowa w komunikowaniu piękna”

Arts Arts